facebook-pixel

Tesztelés a felhőben: hogyan kell felhőalapú tesztelést végezni?

Sorozatunk első részében(LINK) bemutattuk a felhő alapú tesztelést és a virtuális környezet előnyeit. A második részben tovább részletezzük a felhő alapú tesztelést és annak folyamatát mutatjuk be általános példákon keresztül

Képzeljük el, hogy egy csapat egy új webalkalmazáson dolgozik, amely egy online kereskedelmi platformot valósít meg. A fejlesztőknek és a tesztelőknek különféle környezetekben kell ellenőrizniük az alkalmazást a különböző operációs rendszereken, böngészőkön és eszközökön, hogy biztosak lehessenek a széles körű kompatibilitásban. A felhőalapú tesztelés ebben az esetben kiváló megoldást kínálhat.

  1. Tesztterv Készítése:
    A csapat először megtervezi a tesztelési folyamatot, beleértve a kívánt teszteket, a célhardvert és szoftvert, valamint a szükséges konfigurációkat.

  2. Felhőszolgáltató Kiválasztása:
    A csapat kiválaszt egy megfelelő felhőszolgáltatót, például az AWS-t vagy az Azure-t, amely támogatja a böngészők, operációs rendszerek és eszközök széles skáláját.

  3. Infrastruktúra Konfigurálása:
    A felhőszolgáltató felületén a csapat konfigurálja a szükséges virtuális gépeket, hálózati beállításokat és egyéb szolgáltatásokat.

  4. Teszteszközök Beállítása:
    A felhőszolgáltató által biztosított teszteszközök segítségével a csapat felkészíti a tesztelési környezetet. Ez magában foglalja a különböző operációs rendszerek, böngészők és eszközök szimulálását.

  5. Automatizált Tesztek Implementálása:
    A fejlesztők automatizált teszteket írnak a webalkalmazás funkcióira és aspektusaira. Az ezekhez kapcsolódó teszteszközök a felhőben futnak.

  6. Tesztek Futtatása a Felhőben:
    A tesztelők a felhőszolgáltató által kínált interfészen keresztül futtatják az automatizált teszteket a virtuális környezetben, amely különböző operációs rendszereket, böngészőket és eszközöket szimulál.

  7. Visszajelzés és Hibakeresés:
    A tesztelők monitorozzák a tesztek eredményeit a felhőszolgáltató felületén. Ha hibák vagy problémák merülnek fel, a csapat további hibakeresést végez a felhőszolgáltató eszközeivel.

  8. Skálázás és Rugalmasság:
    Ha szükséges, a csapat skálázhatja a tesztelési környezetet a felhőszolgáltató által biztosított skálázási lehetőségekkel. Ez lehetővé teszi a gyors és rugalmas reagálást a növekvő tesztkeresletre.

  9. Dokumentáció és Tanulságok Levonása:
    A csapat rögzíti a tesztek eredményeit és minden fontos információt a felhőszolgáltató specifikus beállításairól. A folyamat során szerzett tapasztalatok alapján a csapat levon tanulságokat a jövőbeli tesztelési projektekhez.


Ez az élő példa azt mutatja be, hogyan alkalmazható a felhőalapú tesztelés egy webalkalmazás fejlesztése során. Az ilyen megközelítés lehetővé teszi a fejlesztők és tesztelők számára, hogy könnyedén teszteljenek különböző környezeteket és eszközöket, maximalizálva ezzel az alkalmazásuk kompatibilitását és minőségét.

Megosztás

Facebook
LinkedIn
Twitter

Nem szeretnél lemaradni az új bejegyzésekről?

Tartalomjegyzék

Egyéb
Erdei Krisztián

AI-t tesztelnél? Mutatunk egy módszert!

Az AI alkalmazások létrehozásában, szakértőként felhívjuk az ügyfelek figyelmét az ehhez kapcsolódó sajátosságokra. Mivel a szoftvertermékek speciálisak, a minőségbiztosításuk is az. Az AI alkalmazások teszteléséről,

Egyéb
Erdei Krisztián

Szoftvertesztelés a mesterséges intelligenciával

Mit nyerhetünk és mire vigyázzunk? A mesterséges intelligencia napjainkban egyre meghatározóbb szerepet tölt be a szoftvertesztelés területén. Az elmúlt egy év során jelentős változások történtek

Érdekel a tesztelés világa?

Dolgozz velünk hazai és nemzetközi projekteken

egy csoport ember ül egy asztalnál laptopokkal

Várj, ne maradj le legújabb szakmai cikkeinkről

Iratkozz fel hírlevelünkre és minden hónapban elküldjük a legizgalmasabb cikkeket

egy laptop számítógépet tartó szemüveges férfi
egy süti csokireszelékkel
Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.