Sorozatunk első részében(LINK) bemutattuk a felhő alapú tesztelést és a virtuális környezet előnyeit. A második részben tovább részletezzük a felhő alapú tesztelést és annak folyamatát mutatjuk be általános példákon keresztül
Képzeljük el, hogy egy csapat egy új webalkalmazáson dolgozik, amely egy online kereskedelmi platformot valósít meg. A fejlesztőknek és a tesztelőknek különféle környezetekben kell ellenőrizniük az alkalmazást a különböző operációs rendszereken, böngészőkön és eszközökön, hogy biztosak lehessenek a széles körű kompatibilitásban. A felhőalapú tesztelés ebben az esetben kiváló megoldást kínálhat.
- Tesztterv Készítése:
A csapat először megtervezi a tesztelési folyamatot, beleértve a kívánt teszteket, a célhardvert és szoftvert, valamint a szükséges konfigurációkat. - Felhőszolgáltató Kiválasztása:
A csapat kiválaszt egy megfelelő felhőszolgáltatót, például az AWS-t vagy az Azure-t, amely támogatja a böngészők, operációs rendszerek és eszközök széles skáláját. - Infrastruktúra Konfigurálása:
A felhőszolgáltató felületén a csapat konfigurálja a szükséges virtuális gépeket, hálózati beállításokat és egyéb szolgáltatásokat. - Teszteszközök Beállítása:
A felhőszolgáltató által biztosított teszteszközök segítségével a csapat felkészíti a tesztelési környezetet. Ez magában foglalja a különböző operációs rendszerek, böngészők és eszközök szimulálását. - Automatizált Tesztek Implementálása:
A fejlesztők automatizált teszteket írnak a webalkalmazás funkcióira és aspektusaira. Az ezekhez kapcsolódó teszteszközök a felhőben futnak. - Tesztek Futtatása a Felhőben:
A tesztelők a felhőszolgáltató által kínált interfészen keresztül futtatják az automatizált teszteket a virtuális környezetben, amely különböző operációs rendszereket, böngészőket és eszközöket szimulál. - Visszajelzés és Hibakeresés:
A tesztelők monitorozzák a tesztek eredményeit a felhőszolgáltató felületén. Ha hibák vagy problémák merülnek fel, a csapat további hibakeresést végez a felhőszolgáltató eszközeivel. - Skálázás és Rugalmasság:
Ha szükséges, a csapat skálázhatja a tesztelési környezetet a felhőszolgáltató által biztosított skálázási lehetőségekkel. Ez lehetővé teszi a gyors és rugalmas reagálást a növekvő tesztkeresletre. - Dokumentáció és Tanulságok Levonása:
A csapat rögzíti a tesztek eredményeit és minden fontos információt a felhőszolgáltató specifikus beállításairól. A folyamat során szerzett tapasztalatok alapján a csapat levon tanulságokat a jövőbeli tesztelési projektekhez.
Ez az élő példa azt mutatja be, hogyan alkalmazható a felhőalapú tesztelés egy webalkalmazás fejlesztése során. Az ilyen megközelítés lehetővé teszi a fejlesztők és tesztelők számára, hogy könnyedén teszteljenek különböző környezeteket és eszközöket, maximalizálva ezzel az alkalmazásuk kompatibilitását és minőségét.